Парацетамол дитячий сироп: інструкція по застосуванню, ціна, відгуки, аналоги

Суспензія Парацетамол належить до фармакологічної групи препаратів нестероїдні протизапальні лікарські засоби. Вона застосовуються в педіатрії для зниження вираженості больового синдрому та температури при різній інфекційної і запальної патології у дітей.

Форма випуску та склад

Дитяча суспензія Парацетамол має в’язку консистенцію, світло-сірий або світло-жовтий колір і полуничний запах. Основною діючою речовиною препарату є парацетамол, його зміст в 5 мл суспензії становить 120 мг. Також до складу препарату входять допоміжні компоненти, до яких належать:

  • Лимонна кислота.
  • Пропіленгліколь.
  • Бензоат натрію.
  • Лимоннокислий натрій тризаміщені.
  • Сорбіт.
  • Ароматизатор.
  • Цукор.
  • Очищена вода.

Дитячий сироп Парацетамол міститься у пластиковому флаконі об’ємом 100 мл Картонна пачка містить один флакон із суспензією і інструкцію із застосування препарату.

Фармакологічна дія

Після прийому дитячої суспензії Парацетамол всередину чинне досить швидко і практично повністю всмоктується в системний кровотік. Воно рівномірно розподіляється в тканинах, проникає через гематоенцефалічний бар’єр в структури головного мозку. Парацетамол метаболізується в печінці за участю оксидаз і ферментативної системи Р450 до неактивних продуктів розпаду. Вони виводяться з організму переважно з сечею. Період напіввиведення (час виведення половини всієї дози препарату) становить 1-3 години.

Показання до застосування

Дитяча суспензія Парацетамол показана для симптоматичного лікування патології у дітей, яка супроводжується болем і лихоманкою:

  • Гостра респіраторна вірусна інфекція, грип, парагрип, бактеріальна інфекційна патологія, поствакцинальні реакції, які супроводжуються підвищенням температури тіла дитини.
  • Больовий синдром слабкої і середньої інтенсивності (головний, зубний біль, травми, опіки, післяопераційні болі, больові відчуття в м’язах, периферичних нервах при їх асептичному запаленні, а також у суглобах).

Прийом суспензії Парацетамол не впливає на перебіг патологічного процесу і його прогресування.

Протипоказання до застосування

Спосіб застосування та дози

Дитячий сироп Парацетамол приймається всередину 3-4 рази на день, інтервал між прийомами препарату становить 4-6 годин. Середня доза становить 10-15 мг парацетамолу на 1 кг маси тіла дитини, максимальна добова доза не повинна перевищувати 60 мг парацетамолу на 1 кг маси тіла дитини. В цілому терапевтична доза залежить від віку та ваги дитини:

Дивіться також:  Винилин (бальзам Шостаковского): інструкція по застосуванню, ціна, відгуки, аналоги. Винилин: застосування у дітей при стоматиті

  • Від 3 місяців до 1 року – 60-120 мг (2,5-5 мл).
  • Від 1 року до 6 років – 120-240 мг (5-10 мл).
  • Від 6 до 14 років – 240-480 мг (10-20 мл).

Тривалість застосування дитячої суспензії Парацетамол в якості жарознижуючого засобу не повинна перевищувати 3 дні, для зменшення вираженості больового синдрому – 5 днів. При необхідності подальшого застосування препарату слід обов’язково проконсультуватися з лікарем.

Побічні ефекти

Особливі вказівки

Перед початком використання дитячої суспензії Парацетамол слід уважно ознайомитися з інструкцією до препарату. Існує кілька особливих вказівок, на які необхідно звертати увагу:

  • При необхідності тривалого застосування препарату необхідно проводити періодичний контроль лабораторних показників функціонального стану периферичної крові.
  • Діюча речовина препарату може взаємодіяти з лікарськими засобами інших фармакологічних груп, тому про їх можливе застосування слід попередити лікаря.
  • Перед прийомом дитячої суспензії Парацетамол її слід збовтати.
  • Препарат містить цукор, що обов’язково необхідно враховувати при його застосуванні у дітей з супутнім цукровим діабетом.

В аптечній мережі дитяча суспензія Парацетамол відпускається у якості безрецептурного препарату. В разі появи сумнівів або запитань щодо застосування препарату слід проконсультуватися з лікарем.

Передозування

При значному перевищенні рекомендованої терапевтичної дози дитячої суспензії Парацетамол з’являється нудота, блювота, болі в животі протягом 24 годин від передозування. Надалі (через 1-6 днів) може розвиватися гостре ураження печінки аж до некрозу (загибель) її тканин, яке супроводжується вираженим зниженням її функціональної активності. Іноді ураження печінки може ускладнюватися розвитком гострої ниркової недостатністю. Лікування передозування полягає у введенні специфічного антидоту донатори SH-груп (метіонін-глутатіон).

Аналоги сиропу Парацетамол

Аналогічними за діючою речовиною і терапевтичного ефекту для дитячої суспензії Парацетамол є препарати Панадол, Далерон, Калпол.

Терміни та умови зберігання

Термін придатності дитячої суспензії Парацетамол становить 3 роки з моменту виготовлення. Її необхідно зберігати у темному, сухому, недоступному для дітей місці при температурі повітря не вище +25° С. Не допускати заморожування суспензії.

Дивіться також:  Фаспик: інструкція по застосуванню, ціна, відгуки. Від чого допомагають пігулки, порошок Фаспик